Hakkımızda

Öz Ahşap ile Farkı Yaşayın

 

 

 

Ürün kalitesi ve yapım tekolojisi bizim için ; ÖZ AHŞAP – RST GRUP Mimarlık & Mühendislik Ltd.Şti. Sizlere Uluslar arası standartlarda ve kalitesinde ahşap merdiven üreten firmamızın ürettiği bütün ahşap merdivenlerin basamakları; Masif extra fırın kurusu ağaçtan olup FSC belgelidir, Ağaçlar 7cm ila 10 cm arası atalara biçilerek kalibre edilir ve kurt ağzı olarak adlandırdığımız bıçaklarla kanallar açılarak, özel kimyasal tutkallarla bir birine preslenir ve kalibre edilir. Röleveleri alınmış merdiven basamak ve rıhtlar imal edilmeye başlanır imalat kontrolü yapılır ve son kalibre edilir, özel çizilmelere son derece dayanıklı çift kompenantlı cilalarla cilalanır. İşyerlerinizde dahi uzun yıllar bakım gereksinimine ihtiyaç duyulmadan kullanılabilmektedir.

Öz ahşapta merdiven ve basamak imalatı için piyasada satılan hazır sıkılmış masif panel kullanılmaz. Bu tür malzemeler merdiven zamanla döner,çatlar ek yerlerinde çalışmalar olur. Hem de yapılan işi basit gösterir. Böylelikle hem daha az ek yeri görülür,hem de uzun ömürlü bir ahşap merdiven ortaya çıkar.Aynı zamanda ahşap merdiveni bir kez yaptırdığınız için daha az canlı ağaç kesilmiş olur. Öz ahşap telefonlarını aradığınızda katalogları süsleyecek olan ahşap merdiveniniz için ilk adımı atmış olacaksınız. Profesyonel ekibimiz işin uygulanacağı yerde ücretsiz keşif ve projelendirme yapmakta, bu şekilde hata payını sıfıra indirerek üretim kalitesini yükseltmekteyiz.

ÖZ AHŞAP, ahşap merdiven üretiminde diğer ahşap merdiven üreten firmalara göre farklı bir yol izlemektedir. Ahşap merdiven üretiminde hiçbir zaman masif ahşap veya panel ahşap gibi malzemeleri kullanmamaktayız. Bunun en önemli sebebi bu malzemelerin zaman içinde ısı değişiminin olduğu koşullarda genleşmelerden dolayı çatlamalar, eğilip bükülme gibi deformasyonlar göstermesidir.